Princezna na cestě

Už se mě několik slečen ptalo, jak to zvládám s hygienou, líčením a tím vším okolo na téhle cestě.Víte jak to zvládám?!Nijak!Přesně tak, chodila jsem v Čechách 10 let pravidelně na gelový nehty (potom gel-lak), nějaký dva roky na norkový (umělý) řasy, pravidelně na pedikůru, ke kadeřnici, na dentální hygienu a občas i k té kosmetičce.Jo, jsem vážně už dva měsíce na cestě! Bez fénu, žehličky na vlasy, laku na nehty a vlastně prakticky čehokoliv, mám jen nějakej ten „základ“.Žehličku na vlasy jsem použila zhruba dvakrát (v Santiágu od kamarádky) a předtím jen v Čechách (s fénem to je dost podobný).V Čechách probíhalo moje ráno úplně klasicky tak, že jsem měla budíka nastavenýho přesně na minutu tak, abych se stihla namalovat, vyžehlit si vlasy a rychle leťet na metro, nebo někam jinám.Doma jsem měla naklizeno tak, že by se dalo večeřet z podlahy a po roztočoj nebyla ani stopa.Za dva měsíce tady jsem přišla na to, že je to zbytečný. Nemyslím tím neuklízet a nemalovat se, jen ty lidi to tady taky zvládaj bez toho, nebo to alespoň všechno nepřehánej jako my.Byla jsem namalovaná opravdu jen párktát. Pod slovem namalovaná si teda představte to, že jsem na sebe hodila pudrovej makeup a šla jsem!

Když jsem pod stanem, v hlavní roli jsou vlhčený ubrousky. Když nemám možnost si třeba 4 dny umejt hlavu, tak do vlasů nasypu trochu toho dětskýho pudru na zadek a suchej šampon je na světě.Další věc je úklid.Byla jsem za celou dobu snad jen na jednom místě – v jednom bytě, kde bylo vytřeno tak, že to připomínalo alespoň něco jako chodbu v Českým paneláku, jinak se tu vesele chodí v bytě v botech, prach se utírá asi jen na Vánoce a s hygoškou je to dost podobný.A víte co? Je mi krásně!

Protože vidím lidi, který se mezi sebou nesnažej předhánět, kdo bydlí na lepším místě, kdo má líp uklizenej byt, upravený vlasy, nebo co kdo nosí za oblečení. Je to tady v tomle pohledu dost jinak a podle mě je to tisícrát lepší. Je tu míň předsudků, míň pomluv a téměř nikdo se za nikým neotočí, i kdyby ten někdo šel v pytli na brambory. O to víc je tady ale času, na lidi kolem, rodinu a všechno to, co my nestíháme třeba kvůli tomu, že musíme uklízet!Řeknu vám jednu storku, která mě v tomhle otevřela oči i když byl úplně banální!Když jsem bydlela u jednoho klučiny – Daniela ve Vallenaru, tak mi druhej den, co jsem tam byla řekl, že večer příjde pár jeho známých, protože má být „Fullmoon“ (úplněk) a on má od baráčku (chatičky) strašně hezkej výhled na hory kde je to fakt jeden z nejhezčích pohledů na měsíc.Večer dorazili dvě jeho kamarádky – maminky 3 dětí (kerý samozřejmě vzaly s sebou). Večer se zeptaly Daniela, jestli můžou zůstat přes noc, že se jim nechce už jet domů. Odpověď byla „jasně že jo“. U nás se takhle odpovídá na otázku „nemáš něco k pití?“.Přesně tak, tady je každej všude doma. Maminky neřešily to, že sebou nemaj kartáčky na zuby pro děti, pyžama a čistý věci na ráno – prostě zůstaly!Já nevím jak vy, ale tohle jsem v Čechách asi nikdy nezažila a podle mě se to moc neděje. Jsme opravdu strašně moc „na úrovni“ a něco takovýho by u nás bylo asi z pohledu lidí kolem drzý, nechutný, nedomyšlený a většina těhlech maminek by sbalila děcka o 3 hodiny dřív a jely by s nima domů.Vyspalo se nás tady vesele 7 lidí v jednom malým baráčku, ráno proběhla ještě hromadná snídaně a pak v klidu bez spěchu vyrazilo domů.

Je to vlastě úplně normální, ale pro nás nepředstavitelný. Jet někam na návštěvu, ještě s dětma a přespat tam.Zažila jsem tady víc takových (pro nás „jiných“) věcí, tohle je jen příklad, ale myslím si, že pro zamyšlení stačí.A co z toho vyplývá?Píšu tenhle článek, je půl 1 ráno a já mám už hodinu mokrý vlasy, který si tady vesele postupně usychaj.Jojo, opravdu to ty vlasy uměj i bez fénu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.