O mně

Ahoj,

jmenuju se Veronika, jsem úplně obyčejná holka, nejsem žádná fitness, raw, vegan girl. Nejsem ani profi fotografka, youtuberka ani nic tomu podobnýho.

Zhruba před 10 – ti lety jsem si řekla, že se nechci zaseknout na jednom místě na celej život, a že nechci žít v zaběhlých stereotypech běžného života. Nenaplňoval by mě takový život, takže jsem si vybrala „sobecký“ styl života podle sebe.

Po několika navštívených kontinentech a slow travel životním stylu v několika zemích aktuálně žiju ve Vancouveru v Kanadě (už téměř dva roky), ale opět pomalu sel jistě přichází čas se posunout dál.

Při studiu vysoké školy jsem už začala cestovat na další dobu (měsíc plus), ale nebylo to tak nějaký dostačující. Přesto jsem ale absolvovala (a odřídila) Road trip skrz část Mexika, Belize a Guatemalu. Projela na skútru kusy Thajska, prakticky celé Bali, Sri Lanku a proplula a prolítala pár dalších států a větších měst.

Každopádně bod zlomu přišel rok po dostudování vysoké školy, kdy jsem odjela roku 2018 do Jižní Ameriky a projela na malý motorce Chile, Bolívii, Peru, Ekvádor a Kolumbii (něco přes 10 000 km) – sama, kde jsem strávila téměř rok. A pak to šlo už tak nějako dál, s měsíční zastávkou v Asii na Maledivách a mojí milované Srí Lance v začátcích Covidu jsem si koupila letenku do Kanady, no a teď jsem tu.

Samozřejmě jsem v mezičasech navštívila několik evropských destinací a v Kanadě jsem už na otočku taky byla a to v roce 2016 v Torontu.

Jelikož bydlím na hranicích s USA a do teď jsem z táhle krásný země viděla akorát New York, je na čase se na chvíli podívat tam – pravděpodobně tento podzim 2022.

Pak bych se mohla asi na chvíli zastavit doma a pak.. kdo ví, nějaký plány by byly, ale necháme se překvapit Covidí situací a mojí snahou.

Veronika Kováčiková

(Kliknutím na jméno se Vám zobrazí mapa mnou navštívených zemí.)